A masszázs ősidok óta ismert, újra és újra felfedezett, természetes gyógymód.
Felpezsdíti a vérkeringést, csillapítja a fájdalmat, oldja a stresszt.
Az érintés varázsa
A masszírozás minden kétséget kizáróan a legrégibb kezelési módok közé tartozik. Ösztönös művelet, melyet őseink is alkalmaztak a testi fájdalmak megszüntetésére.
Az emberek régóta kényeztetik magukat masszázzsal, melynek áldásos hatásait az ókori kínaiak és görögök ugyanúgy élvezték, mint az egyiptomiak. A masszázs tudományos
alapokon nyugvó, orvosilag is igazolt hatású stresszoldó és gyógyító módszer. Világszerte népszerű, hiszen nemcsak kellemesen ellazít, hanem eredményesen csökkenti is
az izmok görcsösségéből adódó fájdalmakat és mozgási nehézségeket.
A civilizáció egyik átka, hogy a keveset mozgó városi ember ízületi és csontfájdalmaktól, gerincpanaszoktól és a merev, "beállt" izmok okozta mozgási nehézségektől szenved.
Szerencsére van segítség! Amikor fáj valahol, önkéntelenül odanyúlunk, és nyomkodjuk a kényes területet.
A masszázs nagyon sokrétű. Alkalmazható egészséges embereken frissítő, kondicionáló céllal, a hiányos testmozgás pótlására, és beteg emberek gyógyítására. A masszázskezelések remek
közérzetet biztosítanak, és nemcsak gyógyítják, hanem olykor meg is előzhetik a mozgásszervi megbetegedéseket.
Így hat a masszázs
A masszázs felpezsdíti az egész vérkeringést, így a test teljesen felfrissül. Több oxigén jut szervezetünkbe, bőrünk pórusai kitágulnak, és a lerakódott méreganyagok távoznak szervezetünkből. A masszázsnak nem csak helyi hatása, hanem távolhatása is van. A kezelt résztől távolabban is képes kifejteni a jótékony hatását.
Amikor tilos a masszázs:
- lázas betegség idején
- legyengült egészségállapotú beteget
- terhesség esetén, és szoptatás ideje alatt csak a lapockától felfelé (ülve)
- menstruáció első két napján, és utána a deréktáj masszírozás
- akut gyulladásos betegségeknél
- fertőző betegségeknél
- előrehaladott, súlyos csontritkulás esetében
- rákos megbetegedéseknél
- súlyos visszérproblémáknál
- egyes bőrbetegségek esetén (pl.: gennyedések, nyílt sebek, fekélyek területén, pikkelysömör)
- fokozott vérzékenységgel járó megbetegedések esetén
- különféle csont-, ízületi, izomsérülések, rándulások, ficamok heveny szakában
- trombózis idején.
Érdemes tudni...
- A masszázsra érdemes kényelmes fehérneműben érkezni. A kezelés előtt remek érzés és jótékony, izomlazító hatású a forró zuhanyzás.
- A masszázs során fellépő bőrpír nem problémát, hanem a felpezsdült keringést jelzi, amely a szakszerű kezelés során természetes, mi több, kívánatos jelenség.
- A jó masszázs nem fáj. Még a beteg testrészeket, bőr alatti csomókat is lehet úgy dörzsölni, hogy ne okozzon nagy fájdalmat. Amennyiben kellemetlennek érzi a dörzsölés vagy gyúrás erősségét, haladéktalanul jelezze azt kezelőjének! Ugyanígy érdemes kérni az erősebb mozdulatokat is, hiszen mindenki számára más “fokozat” nyújthat enyhülést.
- A masszázs meggyorsítja a folyadék kiválasztást, ezért a kezelést követően pótoljuk a folyadékveszteséget szénsavmentes ásványvízzel vagy gyenge gyümölcsteával!